Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Yıl Sonu Altın Tahmini Ne Kadar? 2024

Yıl Sonu Altın Tahmini Ne Kadar? 2024 – JPMorgan, mevcut ekonomik verileri ve eğilimleri analiz ederek, ABD’de yaklaşan bir resesyon öncesi altın için bir yatırım fırsatı öngörmektedir. Bankanın Küresel Emtia Araştırma İcra Direktörü Greg Shearer, düşen reel getirilerin, Federal Rezerv’in önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde faiz indirimine gitmeye başlaması durumunda altın için önemli bir itici güç olacağını belirtmektedir.

Altın, ABD’de faiz artış döngüsünün sona erdiğine dair işaretler, merkez bankalarının altın alımları ve güvenli liman talebiyle desteklenerek, son 12 ayda %15 oranında değer kazanmıştır. Altın, Mayıs ayı başlarında 2020 yılında ulaşılan 2.075 dolarlık rekor seviyeye yaklaşmıştır.

Yıl Sonu Altın Tahmini Ne Kadar?

JPMorgan, Fed’in parasal genişlemeye başlamadan önce ABD ekonomisinde resesyon risklerinin artmasından dolayı, 2024’ün son çeyreğinde altının ons fiyatı için hedefi 2.175 dolar olarak belirlemiştir. Bu öngörü, faizlerin düşürülmesiyle altın fiyatlarının rekor seviyelere yükseleceği beklentisine dayanmaktadır. Bu bilgiler, yatırımcılar ve ekonomistler için altın piyasasının geleceği hakkında önemli bir değerlendirme sağlayabilir. Ancak yatırım kararları almadan önce ekonomik durumu ve diğer faktörleri dikkatlice değerlendirmek her zaman önemlidir.

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Şebnem Aralık 31, 2023 - 12:14 am

Harika bir makale! Altın fiyatlarının 2024’te nasıl olacağını tahmin etmek gerçekten zor. Fed’in parasal genişlemeye başlamasından önce durum ne olacak? Gerçekten merak ediyorum. Teşekkürler!

Cevap Yazın
Sefa Ağustos 10, 2023 - 10:29 pm

Bu tahminleri yaparken hangi verilere dayandığınızı paylaşabilir misiniz? Çünkü altın fiyatlarının ne yöne gideceğini tahmin etmek gerçekten zor.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00