Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Türkiye Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türkiye Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türkiye tamamlayıcı sağlık sigortası ile beraber insanlar, sağlık haklarını daha iyi güvence altına alabiliyor. Gelin sizlere bu sigortadan söz edelim.

Türkiye Sigorta, sunduğu hizmetlerle öne çıkan bir sigorta kuruluşu. Türkiye Hayat Emeklilik olarak da bilinen bu yerin amacı, insanlara pek çok hizmet sunmak. Sunulan her bir ürün paketi, müşterilerin geleceğini güvence altına alıyor.

Sağlık, en önemli şeylerden birisi. SGK’nın sağlamış olduğu sağlık sigortası sayesinde insanlar, devlet hastanelerinde ücretsiz sağlık hizmetinden faydalanıyor. Tabii her hizmet ücretsiz olmadığı için bazı zorluklar ile karşılaşmak mümkün. Örneğin firmanın anlaşmalı olduğu özel hastanelerde indirimli hizmetler alınabilir veya bazı hizmetlerden bedava olarak yararlanılabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası, ana sigortaya göre daha uygun maliyete yer verir.

Türkiye Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özellikleri

Türkiye Sigorta, tamamlayıcı sağlık sigortası ile beraber insanların sağlığını düşünüyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası alan bir müşteri, bu kapsamda yatarak ve ayakta tedavi imkanlarına sahip olur. Bununla beraber aile indiriminden de yarar sağlar. Yatarak tedavi limitsiz olurken ayakta tedavi için belirli limitler vardır.

Sigorta firmasının sunduğu önemli avantajlardan birisi ömür boyu yenileme garantisi sunması. Yaşa ve sigortalılık süresine bağlı olarak 2 ile 4 yıl arasında Türkiye Sigorta’yı tercih eden müşteriler, yenileme garantisiyle buluşuyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvuru Şartları

Türkiye tamamlayıcı sağlık sigortası hakkından yararlanmak için SGK’lı olmak gerekiyor. SGK sağlık sigortasına sahip olan bireyler, tamamlayıcı sağlık sigortasına başvurarak hemen harekete geçebiliyor.

Türkiye Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türkiye Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvurusu

Sigorta başvurusu yapmak için yapılması gereken şey bu bağlantıda bulunan uygulamayı kurup kayıt olmak ve sonrasında tamamlayıcı sağlık sigortası için gerekli formu doldurmak. Firma, bir süre sonra iletişime geçerek detaylı bilgi veriyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı İçeriyor mu?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında doğum teminatı da yer alıyor. Doğum teminatı, yatarak tedavi kapsamına girmekte. Yalnızca yatarak veya yatarak ile ayakta tedavi planlarından birinin seçilmesi durumunda doğum teminatı alır. Sadece ayakta tedavi planı alındığında doğum teminatı sağlamaz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadar?

Türkiye tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey tamamlayıcı sağlık sigortasının ücretinin ne kadar olduğu. Firma, bununla ilgili kesin bir bilgi veremez. Çünkü müşterinin ihtiyacına yönelik paketler hazırlanır. Müşteri, nasıl bir paket seçer ise ona göre fiyat ayarlanır. Ayrıca yaş ve sağlık durumu kriterine de bağlı olarak ücretlerde değişkenlik olabilmekte.

Türkiye Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanma isteyen bir müşteri, ayakta tedavi veya yatarak tedavi imkanlarından faydalanır. Yatarak tedavi sınırsız olarak alınabiliyor. Ayakta tedavi ise yılda 10 vaka ile sınırlandırmış durumda. Yani ayakta tedavi alma isteyenler en fazla 10 kez doktor muayenesi olarak testlere girer.

Ayakta tedavi kapsamında doktor muayenesi, inceleme, tahlil, röntgen ve fizik tedavi bulunmakta. Yatarak tedavi kapsamındaysa suni uzuv, yoğun bakım, yatışlar, ameliyat, özel oda, refakatçi, ambulans, tıbbi malzeme, küçük müdahale, kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz hizmetlerinden faydalanılabiliyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçiyor?

Türkiye Hayat Emeklilik tarafından sunulan tamamlayıcı sağlık sigortasının hangi hastanelerde geçerli olduğu hakkında bilinmesi gereken şey SGK anlaşmalı hastanelerde geçerli olduğu. Kullanıcılar, internet üzerinde SGK anlaşmalı olan hastaneleri araştırarak özel hastanelerin listesine hemen ulaşır. Bu liste zaman zaman güncellendiği için buradan kesin bir bilgi vermek doğru olmaz.

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Ruki̇ye Ağustos 21, 2023 - 11:48 am

Merhaba, makalenizde tamamlayıcı sağlık sigortası başvuru şartları hakkında detaylı bilgi vermişsiniz. Benim merak ettiğim, bu sigortayı yabancılar da başvurabilir mi? Özellikle turistler için böyle bir seçenek var mı? Teşekkürler.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00