google-site-verification=y0NxQVkKxirQ935OyXww2pFS87TJolZK-padKTZKtZ4
Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Akıllı Telefon Kaskosu ile Telefonunu Güvence Altına Al!

Akıllı Telefon Kaskosu

Akıllı telefon kaskosu, telefonun güvence altına alınmasına imkan tanıyan bir hizmet. Bu hizmet kapsamında telefon korunmuş hale geliyor.

Akıllı telefonlar, günümüzün en çok kullanılan aygıtları arasında. Bu aygıtlar, yalnızca telefondan birini aramayı sağlamıyor. Aynı zamanda işimizi yapmayı da kolaylaştırıyor. Artık akıllı telefonlar sayesinde birçok şeyi hızla yapmak mümkün hale geldi. Bunun yanı sıra telefonların fiyatı da git gide artıyor. Haliyle insanların da akıllı telefon alırken telefonu en iyi şekilde koruması gerekiyor. Bu korumaların kusursuz olması adına akıllı telefon sigortası bulunmakta.

Akıllı Telefon Kaskosu Nedir?

Akıllı telefon sigortası, akıllı telefonun güvence altına alınmasını sağlayan bir yöntem. Bu hizmet ile beraber akıllı telefon, pek çok olaya karşı savunmalı hale geliyor. Sigorta kapsamında birçok hizmetten yararlanılabiliyor. Bu hizmetlere birazdan değiniyor olacağız.

Akıllı Telefon Sigortası Nasıl Alınır?

Akıllı telefon kaskosu almak için bir sigorta şirketi ile iletişime geçmek gerekiyor. Bu firmanın telefon sigortası yaptırması gerektiğini de açıklayalım. Sonrasında telefonun marka, model ve IMEI bilgileriyle beraber başvurunun tamamlanması gerekir. Başvuru yapmak için firmanın internet sitesine girilmeli ve hizmet seçimi yapılmalı.

Akıllı Telefon Kaskosu Özellikleri

Akıllı telefon sigortasının pek çok özelliği bulunmakta. Bunlardan birisi cihazın hasar almasına karşı tamir masraflarının karşılanması. Eğer cihaz çalışmaz hale gelirse, yavaşlarsa veya ekran kırılması gibi durumlarla karşılaşılırsa yapılması gereken şey sigorta şirketiyle anlaşmalı olan bir bakım merkezine gitmek ve tamir işlemlerini halletmek.

Sigorta kapsamına hırsızlık olayları da dahil. Telefonun çalınma ihtimaline karşı da gerekli önlemler sağlanmakta. Eğer telefon çalınır ise bu durumda sigorta, masrafları karşılamakta.

Akıllı Telefon Kaskosu

Sunulan bir diğer ayrıcalık ülke sınırlarının dışında oluşan hasarlar. Bunun için 30 güne kadar güvence sağlandığını belirtelim. Ayrıca elektrik hasarları için de sigorta firmalarının ürünü sigorta kapsamına aldığını açıklamak gerekiyor. Her sigorta şirketi farklı kapsamları içine alır. Bunu bilerek firma seçimi yapmak gerekir.

Akıllı Telefon Sigortası Fiyatları

Akıllı telefon için geliştirilen sigorta, fiyat açısından oldukça uygun. Çünkü telefonlar, çok pahalı ürünler olmadığı için ve modellerin bakım ücretlerinin de yüksek olmaması sebebiyle düşük sigorta fiyatları ile ödeme yapılabiliyor. Tabii bu durumun sigorta şirketinden sigorta şirketine değişiklik gösterdiğini açıklamak gerekir. Ayrıca telefon modeline ve değerine göre de fiyat biçilebiliyor.

Akıllı telefon sigortası hakkında kesin bir fiyat bilgisi sunamayız fakat bazı tahminler yapabiliriz. Her sigorta firması, farklı meblağlar gösterebiliyor. Aylık sigorta bedelleri genel olarak 200 TL’den başlıyor.

Akıllı Telefon Sigortası Neleri Kapsar?

Akıllı telefon kaskosu yaptırmak isteyen bir birey pek çok hizmetten yararlanabilir. Sigortanın amacı, masrafların karşılanmasını daha uygun bir fiyat ile sağlamak. Sigorta ile beraber düşük bir ücret ödemesi yapılıyor. Firma, bu ödemeyle beraber yüksek teminat bedelleri sunar. Bu da bir sorun oluştuğunda kâra geçmek anlamına geliyor. Sigortanın kapsama alanına aldığı durumlar şunlar:

  • Cep telefonunun donanımının hasar alması
  • Enerji hasarı oluşması
  • Hırsızlık
  • Telefonun sıvıya temas etmesi
  • Cihazın açılmaması veya bakım gerektirmesi

Cep Telefonu Kaybolursa Akıllı Telefon Sigortası Karşılar mı?

Evet, akıllı telefon hırsızlık sebebiyle çalınırsa ve ortadan kaybolursa bu durumda sigorta firması, destek sağlıyor. Bunun yanı sıra eğer telefon, herhangi bir mekanda unutulursa veya kullanıcı hatasıyla kaybolursa herhangi bir destek verilmiyor. Yani kaybolma durumu cihaz çalındığında geçerli oluyor.

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Fati̇h Aralık 31, 2023 - 12:14 am

Telefon kaskosu hakkında bilgilendirici bir makale olmuş. Ancak, benim aklıma şu bir soru takıldı: Telefon sigortası, kullanıcı hatası sonucu oluşan hasarları da kapsıyor mu?

Cevap Yazın
Çağri Ağustos 10, 2023 - 10:07 pm

Merhaba, makaleniz gerçekten bilgilendiriciydi. Akıllı telefon kaskosunun avantajlarını ve fiyatlarını öğrenmek istiyorum. Kapsamı ne gibi durumları kapsar? Teşekkürler!

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00