Gündem

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Alternatif para bulma yöntemleri

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular: Acil nakit ihtiyaçlarında veya bankalardan kredi çekememe durumunda kişiler alternatif para bulma yöntemlerini denemek zorunda kalıyor. Son zamanlarda senetle para veren kuyumcular da bu seçenekler arasında.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Kredi notu düşüklüğü veya gelirin yeterli olmaması gibi nedenlerden dolayı bankadan para çekemeyenlerin ilk para bulma kaynağı şüphesiz aile ve yakın çevre oluyor. Genellikle bu kaynaklardan gereken para elde edilemiyor. İnsanlar artık mali konularda çok daha temkinli kimse kimseye kolay kolay elden para vermek istemiyor. Haberlere yansıyan aile ve arkadaş çevresi alacak verecek meselelerinin bazen çok büyük olaylara neden olması da insanları yardım etmekten caydırabiliyor. Sonuçta ihtiyacı acil olan kişi alternatif çözüm yollarına başvurmak zorunda kalıyor.

Yasal Tefecilik

Bazı şirketler devlete bildirip gerekli yasal koşulları hazırlayarak senet karşılığı nakit para veriyor. Ayrıca bu tür çalışan dernekler de mevcut. Bunların aracı olarak aldıkları yasal faiz de tefecilerle karşılaştırıldığında oldukça düşük. Sorun şu ki bu firma ve dernekler herkese kolay kolay para vermiyor.

Senetle Para Veren Kuyumcular – Altın

Normalde kuyumcular senetle altın verebilir ama yasal olarak para veremez. Tıpkı satılan tüm ticari mallarda olduğu gibi senetle altın alındığında bir miktar faiz eklemesi yapılabilir ama son zamanlarda birçok kuyumcu tabiri caizse bir tür tefecilik yapıyor. Yani senet karşılığı yüksek faiz ekleyerek para temin ediyor.

Senetle altın satışı tanıdıklar arasında sık olmasa da zaten yapılan bir satış biçimiydi. Özellikle düğün zamanlarında paraya sıkışan veya geline fazla miktarda takı takmak zorunda olanlar tanıdık kuyumculardan bir miktar faiz eklemesiyle altın alıyorlardı. Bu altınları başka bir kuyumcuda bozdurarak gereken nakit de sağlanabiliyordu. Elbette senetle altın satışı daha çok küçük kentlerde yapılıyordu.

Kuyumcular büyük miktarda nakdin el değiştirdiği ticarethaneler. En küçük kuyumcu da bile yüksek miktarda nakit hazır bir şekilde bulunabiliyor. Bu nakdi fırsata çevirmek isteyen birçok kuyumcu aslen tefecilik olarak adlandırılan yüksek faizli nakit temini işi yapıyor. Alınan para karşılığında istenildiği gibi faiz koyulabiliyor çünkü para elden teslim ediliyor ve anaparanın gerçekte ne kadar olduğu senette yazmıyor. Senetlerde faiz eklendikten sonra ödenecek toplam miktar buluyor.

Yasa dışı olduğundan senetle para veren kuyumcu araştırması yapıldığında internetten bir sonuç bulunamıyor. Bunun aksine çok sayıda ki kuyumcu ise tefecilik yapıyor. Bu kuyumcular ile irtibata geçmek isteyenler ya bir tanıdık vasıtasıyla başvuruda bulunuyor ya da kendisi özel olarak araştırıp buluyor. Küçük kazalarda zaten bir iki kuyumcu olduğundan herkes kimden bu şekilde para temin edileceğini zaten biliyor büyük şehirlerde ise paranın çokça döndüğü Kapalıçarşı veya Ankara Kızılay çevresinde biraz araştırma yapmak yetiyor.

Bazen de tefeci kuyumcuların piyasada adamları oluyor ve bunlar simsar şeklinde çalışarak ihtiyaç sahiplerine ulaşıp kuyumcuyla temasa geçmelerini sağlıyor. Elbette bu uygulamaların hiç biri yasal değil. Zaten hiç biri de evet ben senet karşılığı para veren bir kuyumcuyum demiyor ama para verecekleri kişileri de şaşılacak şekilde iyi seçiyorlar. Senetle para veren kuyumcular olmakla birlikte bu kuyumcuların çok yüksek faiz aldıkları ve bu işin yasa dışı olduğu unutulmamalı.

İlgili Makaleler

467 Yorum

   1. fahrettin abi varmı senin bir bildigin oyle bir kuyumcu banaa acil nakit lazım kurbaın olayım bana ulasırsan cok sevinirim numaram 0505 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) yardımcı olursan cok sevinirim

  1. Acil 5000 lazım 0534***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) yusufemre5853, intiharın esindeyim Allah rızası için yardım edin.

    1. hayırlı günler benim çok acil 3.000 milyar ihtiyacım var borcumu kapatmak için ben her ay düzenli bir şekilde 500TL ödeme yaparım allah rızası için kendim için değil çocuklarım için istiyorum acil cevap

    1. Bana 50000 lazım nakit aylık 1000 lira olarak geri ödeyebilirim 0534 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) yardımcı olabilecek arasın lütfen

   1. 42500 tl ye ihtiyac var yardimci olabilecekmisin ustam esnafim. 0553*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

    1. Slm Abdullah basturk benim ihtiyacım var tel 0543 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) çok acil.

    2. Bende senetle para almak istiyorum bana ulasirmisiniz Abdullah Kadir bey 055beş ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

   2. ACİL 3 GÜNLÜĞÜNE 6200 TL YE İHTİYACIM VAR.ZİRAAT BANKASINDA KREDİM ÇIKTI ANCAK DOĞRUCAN MOBİLYA BANKA HESAPLARIMA HACİZ KOYDUĞU İÇİN PARAMI ALAMIYORUM.HACİZİ KALDIRIP 3 GÜN İÇİNDE SİZE ALDIĞIM PARAYI ÖDEYECEĞİM.HEMEN GERİ DÖNERMİSİNİZ LÜTFEN. 0533 *** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) İSMİM GÜL.

     1. 539*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) ararsaniz abdullah bey acil

     2. Çok acil paraya ihtiyacım var iki gün içinde ödeme yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim 0544*** (Kişisel verilerin korunması amaçlı telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

     3. BENİMDE VAR 5000 TL 542 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) ARAYIN GÖRÜSELİM

     4. Merhaba Abdullah Bey 60 bine ihtiyaçim war sifirbeşyüz55 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) ararsaniz sevenirim.

     5. 3000 tl lazım iskenderun/hatay emre.ongun eşit taksitle 2 ayda geri ödeyeceğim ödeyeceğim

    1. 0542*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) ararmisiniz

     1. Kesinlikle ön odeme dosya masrafi almiyorum senetle istediginiz krediyi aninda veriyorum mail atmaniz yeterli.

     2. ayabakkan2834 adresine mail atin efendim yardimci olmaya calisalim sizlere

     3. Lutfen yardimci olurmusunuz lutfen benim cok acil 15 bin tl ihtiyacim var lufen

    2. Istanbulda yasiyorum 505***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

     1. DİKKAT DİKKAT KENDİ İYİLİĞİN İÇİN DİKKATLİ OKU…merhaba krediye ihtiyacı ola herkes ben kredi aracılığı yapıyorum sizlere bilgi vermek için yazıyorum burda ve diger sayfalarda yorumları okudum hemen hemeb herkes ön ödeme altında para kaptırmış yapmayın arkadaşlar vermeyin bakın burda şimdi isim paylaşmiycam senetle para veriyoruz diye insanları kandırıyorlar kanmayın senetle para teminatsiz kimse vermez örneğin ev veya araba sahibi iseniz ipotek koydurup alabilirsiniz aksi halde birsey alamazsiniz ICRALIK HACIZLIK OLANLAR zaten BANKAlardan kesinlikle kredi alamaz…alirim diyen adam zaten burda müsteri aramaz size bunu diyen sizi bir sekilde kandirir para alir sizde inanirsiniz.Kredi notunuz dusuk ise bankalardan kredi alamazsiniz alirim diyen kandirir sana kendi finansimiz var ordan kredj kullandiricam diyen kisiler yalancidir öyle bir kurum yok hayali kurumdur alamazsin hic birsey …Bizde kredi isi yapiyoruz inanin her bize gelen musteri para kaptirmis veya guveni kaybolmus kisiler bizimde islerimiz bu tarz kisiler yuzunden cok düştü akilli başĺı hareket edin bizde kredi aliyoruz ama bizim.calişmamiz tamamen seffaf hepsi ön ödeme almiyoruz belki avukatlik icralik olanlara (sözde)yardimci olamiyoruz ama alternatif cözumler konusunda yön gösteriyoruz emeklilere calışanlara esnaflara yardimci oluyoruz hiç bir sekildr ön ödeme almıyoruz faturali TURCELL VODAFONE TURK TELEKOM TTNET kullanicilarina bellirli kontrollerden gectikten sonra yardimci oluyoruz tabiki bu islerden komisyon aliyoruz zengin ve işi bilen kadro yapımızla sizlere emre bey hatice hanim gibi degilde emre abi hatice abla tarziyla yardimci oluyorz simsi ben buraya mail adresimi birakicam kimin neye ihtiyaci varsa ne konuda yardim istiyorsa merak ettiklerini mail adresimize mail atarak cevap alabilirsiniz mesajlqriniza maksimum 30 dakka icinde ceval verilir aktifdir adresimiz herkesin allah yardimcisi olsun email adresimiz.

     2. Düşük meblalı ihrıyaçlarınız için bı kaç gün içinde çözüm bulunır.

    3. Memurum ve cok acil nakde ihtiyacim var 4000 tl 505*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

    4. 60000 liraya ihtiyacım var 0543*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

    5. Parayı alan oldu mu? Alan oldu ise söylesin bizde alalım, nasıl veriyorlar, şartları ne acaba?

    6. Senet ile 10bin yiye ihtiyacım var evleneceğim eksiklerim var 1 ay sonra bütün borcumu kapatacağım düğündeki takılarla. 10bin liraya 14 bin ödeyebilirim.

    7. selamun aleykum senetle altın veya direk nakit arıyorum yardımcı olabilecek varsa ankaradayım hsyncnssmy.

    8. acil kredi ihtiyacim var.14 bin 0539*** (Kişisel verilerin korunması amaçlı telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

    9. Benim ihtiyacım var çok büyük Mebla da değil çok acil 0543 *** (Kişisel verilerin korunması amaçlı telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

    10. Ne olur benimde 10000 tl ihtiyacim Allah rizasi icin yardim edin 539 *** (Kişisel verilerin korunması amaçlı telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

    11. 3000 tlye ihtiyacım var emekli maaşım var ayrıca ikinci bir işte de çalışıyorum. tlf 546 (Kişisel verilerin korunması amaçlı telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

    12. 15 bin tl lazim sabit calisanim gununde oderim 0541 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

    13. Acil senet karşılığı 30000 bine ihtiyacım var yardım edebilecek olan ulaşırsa sevinirim.

    14. ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) yardımcı olursanız sevinirim

    15. ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) senetle nakit veriyorsaniz acil donus yaparmisiniz lutfen.

    16. 0541 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) yardımcı olun lütfen 5000 tl krediye ihtiyacım var aylık 700 tl odeme yapabilirim

    17. ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)
     Acil para icralik oldum

    18. 0555 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) Ankarada Oturuyorum Acil Paraya ihtiyacim var ARarsaniz Sevinirim acil

    19. Abdullah Basturk Bana Ulaşirmisin Kardeşim Acil Düğün Yapacam Senden Haber Bekliyorum 055beş ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

    20. Acil 5000 teye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim 3aylığına 0555 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

    21. ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) devlet memuruyum herhangi bir haczim falan yok nakite ihtiyacım var.

    22. Ben kamu personeliyim acil 10 binliraya ihtiyacım var senetle para ya ihtiyacım var uygun bı vadeyle yardımcı olurmusunuz

   3. İki aylığına kitap basımı için 20 000 TL ye ihtiyacım var emekli orman mühendisiyim. Düzenli gelirim var. Teminat gösterebilirim.

  1. Mrb Mustafa Tüfekci ben çok acil yarın bankaya yatırmak için 3bin 500 TL lazım bana ama çok acil 30 Kasım son.

  2. merhaba 20.000 tlye ihtiyacım var ödeme koşulları ne olur nasıl olur 537*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

  3. Acil 6000 tl ye ıhtıyacım var acıl ıletısım numaram 541*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) cok acıl ıhtıyacım var

  4. Bana acil 10 bin lazım bana yardımcı olur musunuz esenyurttan oturuyorum tonun 0541*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

  5. Acil 40 bin lazim emekliyim 0537** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

   1. Selamünaleyküm Hayırlı günler Ben 4çocuk annesiyim Benim acilen 3.500 nakit ihtiyacım var Allah rızası için yardımcı olun bana borçlarımı Kapatmam lazım en kısa süresinde her ay düzenli 500 tl ödemeyi yapabilirim kendim için değil sadece çocuklarım için istiyorum Allah rızası için Allah rızası için acil cevap bekliyorum????????????????????????????????????????????????????????????

  6. Merhaba bana acilen nakit lazım yardımcı olursanız sevinirim 20 bin tl değerinden nasıl irtibat kurabiliriz ıst. esenyurt tayim.

  7. Merhaba iyi calismalar, maaşım net 3000 bin kaşeli maaş yazısı bile getirebilirim ve 15 bin krediye ihtiyacim var kardesim 19 yasinda 6 aylik sigortasi maaşı 2500 var geri odemelerimizde kesinlikle sikinti olmaz yardimci olursaniz sevinirim.

  8. MERHABA; KREDİ NOTUM DÜŞÜK OLDUĞU İÇİN KREDİ ÇEKEMİYORUM ACİL HASTALIK İÇİN 10,000 TL YE İHTİYACIM VAR AKTİF SİGORTALI HUKUK BÜROSUNDA ÇALIŞANIM AYLIK DÜZENLİ ÖDERİM. nslhn.odbs1 LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN DÖNÜŞ YAPIN BULAMIYORUM.

  9. Selam acil nakite ihtiyacim var 15000 kadar yardimci olabilirmisiniz telefon numarasi burda paylasilamiyor mailden ulasabilirseniz sevinirim oflu_sefer_1985.

  10. Çok acil ihtiyacım var bankalardan kredi alamıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim 0552 *** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

  11. Acil 50000 lazım 0536***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) intiharın esindeyim Allah rızası için yardım edin

   1. 0553*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) bu numaradan ulasın

 1. Büyük şehirlerde, bazı kuyumcu dükkânlarında kredi kartı tefeciliği de yapılıyor. Kuyumcu adı altında kredi kartı ile komisyonculuk yaparak nakit para veriyorlar. Acil nakit ihtiyacı olanların ne kadar ihtiyacını görse de yüksek komisyonlar dudak uçuklatıyor. Zor durumda olanların pek dikkate almadığı bu komisyonları istemeyenler için de senetle altın satan kuyumcular oldukça çok.

 2. NEZHİT BEY TELİM 0546*** ARARMISINIZ ŞARTLARINIZ İÇİN.
  (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

 3. Kredi çekmek istiyorum yardımcı olurmusunuz senetle de olur kuyumcudanda olur ödeme sorunum olmaz

 4. 40 bin tl lazım 1.5 aylık farkını oturup konuşalım ön ödeme vs istemeyen dolandırıcı olmayan biri ulaşsın İstanbul’dayım.

 5. 10 bin tl lazim… Benim durumum çok iyi şükür. Ama acil paraya ihtiyacım var. 1 ay içinde ıstanbuldaki dairem satılacak. 1 buçuk ay sonra büyük bir işe imza atılıyor çok yüklü bir para alıyorum. Etraftan gelecek toplu paralarım var. Emlakciyim… Ama şuan cok acıl 10 bin tl ye ihtiyacım var lutfen arayin.

 6. Acil 10000 liraya ihtiyacım var 3200 maaşım var aylık 1500 lira ödiyebilirim yardımcı olurmusunuz.

   1. Acil 40 bin lazim emekliyim 0537** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

   2. Merhaba.
    Sağlık bakanlığı memuruyum Devlet Hastanesi’nde.
    Yeni evlendim .5 aylık evliyim 160 bin TL nakite uzun vade aylık 3 bin net ödeme koşuluyla acilen ihtiyacım var .
    Yardımcı olabilir misiniz. Haber bekliyorum İstanbul’dayım
    Saygılarımla

   3. Merhaba ısmim yuksel kurtulmus ben çalışıyorum 2115 tl maas aliyorum (belgelebilir normalde mesai ile 3000) daha önceki yaptığım iş nedeniyle iflas ettim ve hacizlerim var maaşımın 1/4 u 520 tl kesinti oluyor evim kira 425 tl elektrik faturası 100 165 tl arası geliyor doğalgaz 150 tl şu 50 tl. Ikiz çocuklarım var 7 yaşındalar ilkokul 1. Sınıfa başladılar ayrıca konuşma problemi yaşıyorlar % 22 raporları var. 

    Senetle kredi almak istiyorum. Şartlarınızı öğrenmek istiyorum.
    tel: 0531***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

  1. Emekli bankacıyım.
   10.000 tl 12 ay eşit sıra ödemeli ihtiyacım var. Aylık gelirim. 3.450.tl

  2. Merhaba çok acil ihtiyacım var bankalardan kredi alamıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kredi ıhtıyacı ıcın 0552 *** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) whatsaptan ulaşın yardımcı olalım

  1. İyi günler acil 10.000tl ye ihtiyacım var.bankalardan kredi çıkmıyor.yardımcı olabilecek kişiler lütfen bana ulaşsın.istanbul bakırköy

 7. Krediye ihtiyacınız var mı? Bir krediye ihtiyacınız varsa, lütfen bana e-posta yoluyla ulaşın privatefirm3.

 8. Memurum çok acil 10bin lira ihtiyacım var geri ödemede sorun yapamayacağımızı düşünüyorum 7bin lira maaş im var. real_0yuncu06_19 dönüş yapmanızı bekliyorum.

 9. 10.000 ile 100.000 tl arası noter tasdikli avukatlar eşliğinde kredi imkanı saglanmaktadir 12 ile 48 aya taksit imkanı sağlanmaktadır.

  1. Benimle irtibata geçer misiniz. 35.000 tl ye ihtiyacım var. Ipotek gosterebilecek birseyim yok. Aylik 5000 tl kazaniyorum.

 10. Acil yarın 15000 TL ödemem var 2 ay için de geri öderim nezhit ve Ahmet bey acil dönüş saglarmisiniz.

 11. Acil 3000 tlye ihtiyacım var senetli istiyorum 3 ay sonra tamamı ödenecek 3 ay sonra emekli olacağım o zaman hepsini kapatacağım acil bana ulaşırsanız sevinirim e posta yarkinkilic09
  Tel no,

 12. memurum, yöneticiyim, 6250 tl net gelirim var,,, ev borcumu odeyebilmek icin 60000 tl ye ihtiyac var… 1 sene sonra eylul 2019 da tamamını oderim… taksitlede 36 odeyebilirim yada 24 ay farketmez… lutfen bana ulaşın… halilcelik_tr.

 13. 5400 lira gelirim var. 17 bin ihtiyacim var aylik 1500 lira taksitle odeyebilirim. Geri donus yaparaaniz sevinirim zncr60.

 14. acill 5000 lirya ihtiyacım var bu numaradan ulasın özel bir hastanede çalısıyorum aylık gelır 3000 tl

 15. Acil 15.000 ihtiyacım var senetleödeyeilirim gaziantepte oturuyorum… İletişime geçin bekliyorum.

 16. Acil olarak 10.000 tl ye ihtiyacım var 3000 maaş alıyorum sabit sigortalı calısanım.senetle geri ödeyebilirim. Dönüş yapmanızı bekliyorum.
  Bugün aramanızı rica ediyorum.

 17. yabançı bir firma olarak borc para veriyoz uzun vadeli bilgilerinizi iletiyom olumlu olursa krediniz kesim işlem üçreti pesin alınır krediden kesilmez besyüzotuzyedi ikiyüz otuz yirmi bir elli iki irtibat numarası

 18. 220 bin TL’ye ihtiyacım var. Ciddi ve uygun oranda teklif edebilecek biri varsa ahmet.onal.xx53 mail adresinden bana ulaşabilirsiniz. Altın, USD, EUTO ya da TL olarak olabilir.

 19. Merhaba bana Ankarada yasiyorum acil olarak 10 milyara ihtiyacim var. 3ay sonra geri odeme yapabilirim yardımci olun lutfen numaram.

 20. Merhaba ben Ankaradan sadullah. Bana acil olarak 10milyar lazim 3 ay sonra geri verebilirim bana yardimci olun numaram.

 21. Acil nakite ihtiyaciniz varsa yardici oluyorum on odeme almiyorum islemlerimi yazal yapiyorum numaram, araya bilirsiniz yardimci oluyorum

 22. Merhaba ogrenciyim ozel bir universite de okuyorum okul kayit yenilemem icin acil 50 bin tl ye ihtiyacim ise basladiktan sonra her ay taksitle geri veririm lutfen yardimci olun

 23. Kullanıcıların Bir Finansçı sayfalarında paylaşılan bilgiler, makaleler, yorumlar ve diğer dökümanlardan yararlanması sonucunda oluşan zararlardan site editörleri, site yönetimi ve kurucuları sorumlu tutulamaz. Lütfen ön ödeme gibi taleplerde bulunanlara itibar etmeyiniz.
  birfinansci.com

   1. Selamlar kardeş senetle kredi için bana ulaşmanızı istesem acil 10.000tl ye ihtiyacım var. İstanbul Bakırköy.

 24. 20000 tl nakit paraya ihtiyacım var 2850 tl maaş alıyorum azami 1500 tl ödeyebilirim.senetle veren varsa iletişim kurabilirmiyim

  1. Yazdıgım yorumu silemiyorum lütfen siteden kaldırır mısınız. Burada dolandırıcılar da mevcut.

   1. Yorumlardaki iletişim-telefon numaraları silindi, iletişim için e-posta belirtilmesi önerilir, uyarı için teşekkürler.

 25. SENETLE ALTIN VE NAKIT PARA TEMINI SAGLANIR YETERKI DOGRU KISILER GELSIN FUZILI BOS INSANLAR RAHATSIZ ETMESIN

   1. Hocam bana 20.000 tl lazim nasil olur 0548 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

  1. Bana acil 10 bin lazım bana yardımcı olur musunuz esenyurttan oturuyorum tonun 0541*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

  2. canerbaba0601 ulaşabilir misiniz, Faiz oranı önemli deil ihtiyacım var nakit paraya.

  3. 6000 tl ihtiyacım mevcut. Net 4700 tl maaşım var. Kredi kartı yapılandırmasından dolayı bankadan çıkmıyor. 6 ay vadede ödeyebilirim. Yardımcı olacaklar lütfen ulaşsın.

  4. Recep Bey Bana Yardimci Olurmusunuz Düğün Yapacam Borç Para Lazim Bana ulaşirsaniz sevinirim saglam adamim sozumun eriyim borcuma sadik adamim cok acil herkes ulasabilir borc para veren sadece senetle mail adresimede yazabilirsiniz.

  5. Maille bilgi verirsen sevinirim. 10 bin için ne kadar faiz 15 bin için ne kadar faiz ayrıca istanbul olması lazım.

 26. 50000 tl ye ihtiyacım var dağınık borçlarını kapatmak icin ssk liyim 4000 tl gelirim var ayrıca kirada evim var ipotek gösterebilirim

  1. Meraba gamze hanım çok zordurumdayım bana yardımcı olursanız sevinirim beni arasanız Size minnet duyarım.

  1. Mrb gamze hanim benim mail adersim yok aktif degil maalesef size numarami versem arayabilir misiniz, ne olur beni arayin çok zor durumdayim. :((((

 27. Devlet memuruyum kredi çekemiyorum acil kısa vadeli 5 bin tl ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz dilek.060606.

 28. Mrb 6000 tl ye ihtiyacım var ayda 1500 tl olarak geri ödeyebilirim. Gerçekten ihtiyacım var lütfen bana ulaşın evren.mab.

 29. gamze hanımdan Allah razı olsn işelrimi gördü broçlarımı kolayladım sizin sayenzde Allah bin kere razı olsunnn

 30. devlet memuruyum sicil iyi değil kredi cekemiyorum. 3500 maas alıyorum 1000-1500 lira arasi ödeme yapabiliri. çok acil 10-15.000 liraya eğer olursa 40.000 liraya mail adresim f b k o l i k – 1 9 0 7

 31. Bakın arkadaşlar kimseye inanmayın işi gücün olan aylık geliri olan bu numaraya mesaj atsın yardımcı oluyor. Polat 5 ile 7 bin arası nakit veriyor.

 32. Burada yer alan bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı birfinansci.com yöneticileri sorumlu tutulamaz.

 33. senetle nakıt ımkanı sağlanır arayın 0533*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

 34. Bugün acil kredi arıyorsanız, kredinizi sadece% 2 faiz oranıyla Westlake finansal kredi şirketine
  whatsapp: (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

 35. Yeni kurulan şirketimiz %5,34 faiz oranı ile maximum 10.000 tl ye kadar kredi vermektedir. İhtiyacı olanlar sizleri bekliyoruz…
  Lütfen bizlere ulaşın… kredinial

 36. yabanci bir firma adina calisiyom bilgilerinizi yolluyom eger olumlu cvp gelirse isleme basliyoz islem ucreti krediden kesilmiyo pesin sizden aliniyo islem bitis tarihinden en gec uc gun icinde bulundugunuz il e sirket tarafindan yonlendiren bir .arkadas gelip imza karsiligi veriyor kredinizi. 0537*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

  Cevapla

 37. Arkadaşlar paraya ihtiyacı olanlar bana ulaşsın. Sağlam bir kaynak sayesinde kredi işini kısa sürede çözüme ulaştırıyorum.
  Yalnız 25.000 TL’ye kadar yardımcı olabilirim.

 38. Ben sema kapusizoğlu. Tüm kredi arayanlara çok dikkatli olmaları için uyarmak istiyorum çünkü heryerde dolandırıcılar var Birkaç ay önce maddi olarak gerginleştim ve çaresizliğim yüzünden birkaç internet üzerinden borç verenler tarafından dolandırıldım. Bir arkadaşım beni bir keresinde 100.000 tl değerinde teminatsız bir krediyi 1 saat içinde herhangi bir sıkıntı olmadan borç veren Bayan Laura Smith adında güvenilir biriyle tanıştırdı. Umudumu kaybetmiştim. Eğer krediye ihtiyacınız varsa beni bekleyin sonucu herkezle paylaşacağım. Benim gibi sahte kreditörlerin ellerinden geçmeyin. Tamamen bir cehennemden geldi. Düşmanımın bile bunların eline düşmesini istemiyorum.

  Sema Kapusizoğlu

 39. Benim acil 30 bin ihtiyacım var. Sicilim eskiden bozuk. szneby1973 peşin komisyon isteyenler aramasın. Samsun

 40. Müşterilerimiz bizlerin güvencesidir. Bizlere güvenip bizlerden kredi kullananlar iyi bilir. 25.000’tl ye kadar kredi veriyoruz…

 41. İyi günler Acil 10.000tl ihtiyacım var kredili veya senetle.yardımcı olabilecekler bana ulaşsın. İstanbul Bakırköy.

 42. Krediye ihtiyacınız mi var bankalarla aranız kötü mü ulaşın kardeşim Şirketimiz kendi bünyesinde kredi veriyor ulaşın bana yardımcı olalım.

 43. Ahmet 10 bin tl ihtiyaçım var yardımcı olurmusunuz teşekkürler emekliyim İstanbul bu yazımı okuyan kredi veren arkadaş bana dönüş yaparsanız sevinirim teşekkürler.

 44. senetle kredi isteyenler (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) nolu numaradan whatsapp yada sms yolu ile iletişime gecebilirler….
  NOT: ciddi ve düzgün insanlar iletişime gecsinler olursa olur olmassa olmaz diyenler değil gercekten ihtiyacı olanlar ve zamanı geldiğinde ödemelerini yapacak olanlar ulaşssın

  1. Kumaş Bana Ulaşirmisin Konusalim Düğün Yapacam 0_5_5_2 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

 45. mrb lar ben hatay dan arif bana acil 5.000 tl lazım 5 aylıkına yardımcı olurmusunuz numaram 0541 **** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

 46. 10.000 tl ihtiyacım var 537.261.*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

 47. Uzman çavuşum… Aylık maaşım 7500 tl.. Bana aylık 3 tl ödemeli kredi lazım… Kredi miktarını konuşmak istiyorum. Dolandırıcı ve boş laf yapanlar dönüş yapmasın. Dürüst ve güvenilir kişilerle görüşmek istiyorum.

 48. Kredi için yukarıdaki e-posta ile iletişime geçin. İşe ya da kişisel krediye mi ihtiyacınız var? Yılda% 3 faiz oranı ile herhangi bir şahıs ve şirkete (1000) ila (5.000.000 tl) borç veriyoruz. daha fazla bilgi için e-posta adresi.

 49. Senetle kredi altın almak istiyorum 3 aydır çocuğum ankarada hastahanede bende yanındayım kazancım iyi sukur geçici olarak sıkıştım ödemelerde problem olmaz aylık 5 bin taksit ödeyebilirim.

 50. Acil para ihtiyacım var para bulamasa evligim bitecek 40000 ihtiyacım izmir menemende pturuyorum

 51. merhaba ıyı gunler senetle kredi altın verıyoruz 1.15 faız oranıyla en dusuk 20000 tl verıyoruz 48 ay vade ıle ıstege gore 3 6 ve 12 aylık erteleme yapıyoruz daha detaylı bılgı ıcın senetlekredi1 adresıne yazmanız yeterlı.

 52. Senetle para sağladılar allah razı olsun allah kesenize bol kazanclar sağlasın bu numarayı paylaşandanda allah razı olsun 0533***

 53. ACİL NAKİT İHTİYACLARINIZ İÇİN MOBİL BOZUM FIRSATI İLE BİZE ULAŞINIZ mobilbozum34.

 54. Son dönemlerde insanların yaşadığı finansal sorunlara çözüm olmaya geldik.
  Aracı kurumları boş verin ve finansal desteğinizi tam yerinden alın…

 55. Acil krediye ihtiyaç varsa maximum 20.000 tl ye kadar hemen iletisime geç dürüst odiyebilicek insanlar gelsin.

 56. Ön ödemesiz senetle para ariyorum 20 30 bin tl verecek insan 50 100 liraya bakmaz gerekirse emekli maas karti onda kalir ayin 1 inden 1 irine 680 tl taksidini alir.

  1. Ziya dolandırıcıdır kesinlikle inanmayın 100 TL’mi aldılar dönüş yapmadılar kanmayın

 57. Uyarı-Hatırlatma… Kullanıcıların Bir Finansçı sayfalarında paylaşılan bilgiler, makaleler, yorumlar ve diğer dökümanlardan yararlanması sonucunda oluşan zararlardan site editörleri, site yönetimi ve kurucuları sorumlu tutulamaz. Lütfen ön ödeme gibi taleplerde bulunanlara itibar etmeyiniz.
  birfinansci.com

 58. Merhaba 5 bin tl ihtiyacım var senetle alabilir miyim? istanbulda ikamet ediyorum kurulsam bir firmada çalışıyorum 3500 tl maaşım var. Bankalarda sorun var kredi alamıyorum yardımcı olur musunuz? 0544*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

 59. 6000 tl ihtiyacım mevcut. Net 4700 tl maaşım var. Kredi kartı yapılandırmasından dolayı bankadan çıkmıyor. 6 ay vadede ödeyebilirim. Yardımcı olacaklar bahabey_gs adresinden lütfen ulaşsın.

 60. 6000 tl ihtiyacım mevcut. İstanbul’da oturuyorum Net 4700 tl maaşım var. Kredi kartı yapılandırmasından dolayı bankadan çıkmıyor. 6 ay vadede ödeyebilirim. Yardımcı olacaklar lütfen ulaşsın

 61. Merhaba ben kamu kurumda devlet memuruyum aylik maaşım 6.000 bin tl dir 25.000 bin tl ihtiyacım var hatayda ikamet ediyorum. Yardimci olacak doğru ve dürüst insanlar bana ulaşsın. veysigumus88 bana ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

 62. merhaba
  emekliyim ve özel sektörde çalışıyorum. Düşük not nedeniyle kredi kullanamıyorum. 12 000 tl ye ihtiyacım var.

 63. selamun aleykum senetle altın veya direk nakit arıyorum yardımcı olabilecek varsa ankaradayım hsyncnssmy.

   1. Merhabalar. İsmim Hüseyin. İstanbul-Ataşehir’deyim. İBB de çalışıyorum. Şartlarınız nedir ?

  1. Maximum 10.000 TL ye kadar kredi veriyoruz kendi adımıza çekip size devrediyoruz krediyi herşey yasal odemeer bankaya yapılıyor, yazın yardımci olalım

 64. arkadaşlar 15 milyon tl para arıyorum güneş santralim vardır rehin koydurup senet verebilirim faizide 2 adet halk otobüsü vereceğim çok acill otobüsleri hemen verebilirim parayıda vadeli senet yaparız 3 yıl her yıl 5 milyon tl otobüsler günde 1000 lira temiz atar 2500 tl toplar akşama kadar ortalama şu şartlarda 3.5 milyon değerindedir ana para ile birlikte 23 milyon tl dir santralimin değeri ise 11 milyon dolardır mail adresimden ulaşın acill

 65. Devlet memuruyum. 25000 TL. lazım. 3800 TL maaşım var. Kırmızı kalemli olduğum için kredi kullanamıyorum. Turkcell, Vadofone, Avea, hiç birinden telefon çıkmıyor. Aylık 2500 TL ödeme yapabilirim. Engin Aydın.

 66. 1 seneye yakın zamandır bu işi yapmaktayız. Bizleri bilen bilir.
  İsteyen araştırabilir.
  %6.12 faiz oranı ile kredi vermeye devem ediyoruz.
  Güvencemiz müşterilerimiz.

 67. Merhaba. Ismim yuksel KURTULMUŞ. *** tc. 10 bin tl nakite ihtiyacım var. Borc olarak aylık 400 tl geri ödeyebilirim. 2012 yılında iflas ettim. 2013 yolundan beri askeri ücretle ayni isyerinde çalışmaktayım. Evim kira maaşımın dörtte birinde haciz var. Buzdolabim bozuldu bu ara ne yaptıracak param var nede yenisini alabilecek.

  Tel *** (Kişisel verilerin korunması amaçlı telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

  Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Bu arada nasıl 400 tl geri ödeyebilirsiniz diye sorabilirsiniz evkur a 200 tl her ay ödüyorum bir arkadaşımdan borc aldım 6 ay daha 175 tl ödeyeceğim. Ikisini kapatınca 400 tl ödemek için sorun kalmayacak. Maaşla çalışmak çok zor. Evliyim ikiz 8 yaşında oğullarım var

 68. Merhabalar kredıye ıhtıyacı olan emeklıler calısanlar mail atarak bızlere ulasabilir not senetle para değildir lütfen özen gösterin.

 69. Çok kez dolandırıldım bu sitelerde.Buraya yazma sebebim çocuğumun ameliyat masrafları için biriktirdiğimiz paralar hep bu dolandırıcılara gitti. Arkadaşlar dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Milletin üç kuruşuna göz dikenleri Allaha havale ediyorum. Karagrup şirketlerinden ve Derin hanımdan Allah razı olsun sizlerin güvenini boşa çıkarmayıp borcumu ödiyeceğim. Karagrop şirketlerine ve Derin hanıma minnettarım.

 70. Bankalardan kredi alamayanlara Senetle Kredi Verilir.
  Son dönemlerde bankaların kredi notu düşüklüğü ve kara listeye girmiş olmasından dolayı kişilere kredi vermeme durumuna Senetle Kredi vererek çözüm bulmaya çalışıyoruz. Kendi bünyemizde yaptığımız çalışmalar ile birlikte sizlere 50.000 TL’ye kadar 48 Ay vade ile Senetle Borç Para veriyoruz.
  Dosya Masrafı, Kefil, Gelir Belgesi İstenmemektedir.
  Kimliğiniz ile başvurmanız yeterli.
  İster ofisimize gelin, ister kurye arkadaşlarımız ile evrakları size gönderelim.
  Detaylı bilgi ve başvuru için ;

  ???? 0543 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

 71. ıyı günler SSk sı olmayanlar avukatlık olanlar KKP si olmayanlar hacizlik olanlar dahil olmak üzere tüm herkese 40 bin TL ye kadar kredi çıkartılır kesin çözüm vardır kredi kullanmak isteyen tüm herkes ulaşabilir ÖN ödeme alınmaz %10 komisyon ile çalısmaktayız her bölgeden şehirden arayabilirsiniz.. 0541 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

 72. tüm kredi sorunlarınız aynı gün çözüme kavuşturulur 0541 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

 73. Tüm kredi sorunlarınız aynı gün çözüme kavuşturulur 0541 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

 74. Acil 20bin tl nakit ihtiyacım var. 3 ay taksitli ödeme yapacağım 3 ay sonra borcuöun tamamını kapatacağım.

 75. Benim acil olarak 140 bin tlye ihtiyacım var ev alacagim aldigim evi ipotek koyabiliriz aylik 2500 tl odeyebilirim
  0553 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

  1. sefa bey adresine mail atarak iletişime gecebilirsiniz ilgili arkadaşlar sizlere yardımcı olucaklar cep telefonu numarası paylaşılamıyor malesef

 76. Dikkatli okuyunuz..
  Bankaya borcu olmayan ve sadece kara listede olduğu için kredi çekemeyen kişilere yardımcı oluyoruz.
  Şunu belirtmek isterim biz kimseye kredi vaad etmiyoruz. Biz kimseye para vermiyoruz. Sadece borcu olmayıp sadece kara listede olanları kara listeden çıkartıyoruz.
  Yorumlara baktığım zaman çoğu insan burada yanlış kişiler ile iş yapmaya kalkmış. Kimse yanlış anlamasın fakat burada kimse kimseye para vermez. Bizim yaptığımız iş bankaların kara listesinde olan kişileri bu listeden çıkartmak.
  Biz bu işi karşımızda ki kişilere bey veya bayan diyerek yapmıyoruz. Biz abi kardeş abla vardır.
  Kimse boşuna burada para alabilmek için kendini boşa harcamasın çünkü kimse burada para vermez. Kimsede ben buradan para aldım diyemez. Insanların zor durumundan yararlanmak isteyen bir sürü insan var burada. Boşuna kimse kendini yıpratmasın. Burada biz bu işi hakkıyla yapmaya geldik ve bu ilk işimiz değil. Tekrar söylüyorum sadece kara listede olanları listeden çıkartıyoruz. Site güncel olarak takip edilmektedir. Dileyenler iletişim için mail adresi gönderebilirler.
  Allah herkesin yardımcısı olsun

 77. sefa bey mail atarak iletişime gecebilirsiniz ilgili arkadaşlar sizlere yardımcı olucaklar cep telefonu numarası paylaşılamıyor malesef..

 78. Kamu personeliyim düğünüm olacak biriktirdiğim para yetmedi 15 bin acil nakit laızm bankalardan çok başvuru yaptıgım için çekemiyorum 3 ay taksitle öderim aylık gelirim 8700, numara yazın arıyım direk acil dönüş yaparsanız sevinirim Diyarbakır’dayım.

 79. Her türlü nakit ihtiyaçlarınız için mail atarak irtibata geçebilirsiniz kesinlikle ön ödeme yoktur ön ödeme isteyenlere itibar etmeyiniz ve aynı sekilde senetle para veriyorum diyenlere itibar etmeyin..

 80. icralık olan, kkp sorunu olan, ssk problemi yaşayan herkese %10 komisyon ile %100 banka onaylı kredi saglanır.

 81. ŞİRKETİMİ BATAKTAN KURTARMAK İÇİN 1,5 MİLYON TL YE İHTİYACIM VAR.

  YILLIK CİROMUZ 10MİLYON TL CİVARIN

  UZUN VADELİ BORÇ VEREBİLECEK KİŞİLER ARANIYOR

  1,5 MİLYONU 4 YILDA 2,5 MİLYON OLARAK GERİ ÖDEYEBİLİRİM

 82. Merhabalar arkadaşlar bankalardan kredi çekemeyenler,emekli olupta kredi çekemeyenler ssk olmayanlar kredi limitleri dolanlar faturalı hat kullananlar temşnatı olupta kredi arayanlar herkese yardımcı oluyoruz kesinlikle ön ödeme almıyoruz ön ödeme isteyenlere itibar etmeyiniz kesinlikle irtibat numaramız 0533-*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) mail adresimiz ayabakkan2834 her türlü soru ve bilgi paylaşımı için bizlerle iletişeme geçebilirsiniz..

 83. BDDK’dan taksit sayısı düzenlemesi..
  BDDK, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda taksitlendirme süresinin dört aydan sekiz aya çıkarılmasına karar verdi. Kuyumculuk sektörünü hızlandıracağı öngörülen bu gelişme iç piyasada işlem hacmini arttıracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir