google-site-verification=y0NxQVkKxirQ935OyXww2pFS87TJolZK-padKTZKtZ4
Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Kredi Faiz Oranları

Kredi Faiz Oranları

Bankalardan çekeceğiniz kredi faiz oranları; kredinin türüne, vadesine, miktarına ve kredi notunuza göre önemli değişkenlik göstermektedir. Örneğin bankalardan alacağınız ihtiyaç kredilerinin faizleri daha yüksekken konut ve taşıt gibi özel kredi çeşitlerinin faiz oranları daha düşük olacaktır.

Kredi Faiz Oranları

Öte yandan vadesi daha uzun olan kredilerin faiz oranları daha yüksekken kısa vadeli kredilerin faiz oranları ise oldukça düşük olacaktır. Tüm bunlara ek olarak kredi notunuzun yüksek olması, sizi bankanın gözünde daha güvenilir kılacak ve daha düşük faizli kredi alabileceksiniz. Öte yandan kredi notunuzun düşük olması, yüksek faizli kredi almanıza neden olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi konusunda en uygun kredileri veren bankalar sırasıyla ING Bank, QNB Finansbank, TEB, Türkiye İş Bankası ve Akbank’tır. Örneğin ING Bank, 12 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisini yüzde 1,94 faizle vermektedir. Bu kredide kullanıcıların toplam ödeyeceği rakam 17.440 TL olup aylık taksitler ise 1,447 TL’dir. Öte yandan QNB Finansbank, 12 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisini yüzde 1,99 faizle tüketicilere sunuyor. Aylık 1.452 TL’lik taksitler halinde ödenen kredinin toplam ödemesi 17.503 TL olarak öne çıkıyor. Ülkemizin en önemli bankaları arasında yer alan Türkiye İş Bankası, 12 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisini yüzde 2,45 faizle kullanıcılara veriyor. Toplam ödemesi 18.093 TL olan kredi için aylık bedel ise 1.501 TL’dir.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev sahibi olmak isteyen kişiler; ICBC Türkiye, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Vakıf Bank, ING Bank ve Şeker Bank gibi bankalardan uygun faiz oranları ile kredi alabilirler. Çin’in en büyük bankalarından biri olan ICBC, Türkiye şubesi ile tüketicilere uygun faizli konut kredisi veriyor. Banka, yüzde 1,84’ten başlayan faiz oranları ile 120 ay vadeli kredileri tüketicilerle buluşturuyor. Öte yandan ülkemizin en önemli bankalarından biri olan Garanti Bankası, yüzde 1,94 faiz oranı ile kullanıcılara konut kredisi kullanma imkânı sunuyor. Ülkemizin bir diğer güzide bankası olan Yapı Kredi Bankası ise yüzde 1,99’luk faiz oranı ile tüketicilerin dikkatini çekiyor ve kullanıcıların ev sahibi olmasını sağlıyor. Ülkemizin önemli devlet bankalarından biri olan Vakıfbank ve Halkbank ise yüzde 1,79 ve yüzde 1,87’lik faiz oranları ile kullanıcılara konut kredilerini sunuyor.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Uygun faiz oranları ile kredi almak isteyen kişiler; Kuveyt Türk, Halkbank, Yapı Kredi ve ICBC gibi bankalardan gayet uygun krediler çekebiliyor. Taşıt kredisi veren bankalar arasında en uygun faiz oranına sahip banka Kuveyt Türk olarak biliniyor. Banka, yüzde 1,93 faiz oranı ile tüketicilere kredi sağlıyor. Ayrıca Halkbank da yüzde 2 faiz oranına sahip krediler ile tüketicilerin taşıt sahibi olmasına olanak sağlıyor. Ülkemizde ilk olarak kurulan özel banka olan Yapı Kredi, yüzde 2.25 faiz oranı ile sunduğu taşıt kredisi ile tüketicilerin yeni bir araca sahip olmasını sağlıyor. Çin’in en ünlü bankası olan ICBC ise yüzde 2,26 faiz oranı ile kullanıcıların araç sahibi olmasına olanak tanıyor.

Kobi Kredisi Faiz Oranları

KOBİ kredisi veren bankalar arasında en çok öne çıkanları, Vakıfbank ve ING Bank olarak biliniyor. Yeni bir iş yeri açmayı veya işini büyütmeyi düşünen KOBi’ler, Vakıfbank’ın yüzde 1,64 faizle sunduğu kredilerden faydalanarak işlerini görebilirler. Öte yandan ING Bank ise yüzde 1,79’luk faiz oranı ile KOBİ’lere büyük kolaylıklar sağlıyor. Vakıfbank ve ING Bank’tan sonra en uygun faiz oranına sahip banka, Yapı Kredi olarak dikkat çekiyor. Yapı Kredi, KOBİ’lere yüzde 2,29 faiz oranı ile kredi veriyor.

Kredi Faiz Oranları

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Fatih Haziran 12, 2019 - 1:39 pm

Bugün Merkez Bankası faiz kararı almak üzere toplanıyor. Ekonomistlerin beklentilerine göre haftalık repo faizi %24 seviyelerinde tutulacak. Az sayıda da olsa bazı ekonomistler gevşeme sinyallerinin verildiği ve TL’nin toparlanma yaşadığı ortamda faiz indirimine gidilmesi mümkün. Nomura, Deutsche Bank ve Rabobank ise faiz indirimi için erken olduğunu savunuyor. TL swap faizleri ise bazı traderların faiz indirimine göre pozisyon almasıyla birlikte rekor uzunluktaki düşüş serisine devam etti. Bir yıllık TL swap faizi 40 baz puan azalarak %23 seviyelerine geriledi.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00