Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Koronavirüsün Dolara Etkisi

Amerikan Doları Dün güne 6.47 seviyesinde başlamıştı. Koronavirüsün Dolara Etkisi… Doların tüm dünyada değerlenmesine de paralel olarak bugün 6.57’nin üzerine tırmandı.

Dün Amerikan Dolarının ana para birimleri karşısındaki performansını gösteren dolar endeksi % 0.5 yükseldi. Bunun yanında yılın ilk çeyreğinin sonuna gelmemiz sebebiyle kurumsal dolar talebinde de artış yaşandı.

Koronavirüsün Dolara Etkisi

Halihazırda koronavirüs salgını sebebiyle doların grafiği yukarı yönlü seyrine devam etti. Dünya genelinde koronavirüse yakalananların sayısı 780 bini aştı. Virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı ise 37 bini aştı. ABD 164 binle dünyada en fazla koronavirüs vakasına rastlanan ülke durumundadır. Fakat bu durum ABD varlıklarına olan ilgiyi azaltmıyor garip bir şekilde.

ABD’den Tarihi 2.2 Trilyon Dolarlık Destek Paketi

ABD varlıklarına olan bu ilgide ABD Başkanı Donald Trump’ın son imzayı atarak hayata geçirdiği 2.2 trilyon dolarlık ekonomik tedbir paketi etkili oldu.

FED Boş Oturmadı Dolar 6.55’e Geldi

Dolar/TL yeni güne bu gelişmelerin gölgesinde 6.5832’den başladı. Bugün koronavirüs salgınıyla ilgili gelişmeler takip edilmeye devam ediyor.  Kur gün içerisinde 6.60’ı görse de tutunamadı. Fed’in merkez bankalarıyla repo açacağı haberleriyle birlikte dolar/TL 6.55’lere geriledi

dolar ne kadar olacak

Dolar, son aylarda ülkenin gündemine oturdu ve bir türlü gitmedi. Dolar ne kadar olacak? Seçim döneminde olsun, seçim sonrasında olsun, yaz sonundaki ekonomik krizde olsun, her daim dolar siyaset ve ekonomi haberlerinin baş kısmında yerini aldı. Bu süre boyunca insanlar dolarda alım ve satım işlemleri gerçekleştirerek ek gelir elde etmeye çalıştılar.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00