Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Europower Sahibi Kim? Yeni Anlaşma Mı İmzaladı?

Güneş enerji santralleri sigortası

Europower Sahibi Kim? Yeni Anlaşma Mı İmzaladı? Europower Yeni Anlaşma Mı İmzaladı? Anlaşma Bedeli Ne Kadar? Dev Anlaşmaya İmza Attı. Şirket KAP’a anlaşmayı bildirdi.

Europower Enerji (EUPWR) bünyesindeki Peak PV Solar Teknolojileri, Girişim Elektrik tarafından yürütülen Şişecam Öztüketim Çatı ve Arazi GES Projeleri’nin güneş paneli kısmının üretimini üstlenme konusunda %60 bağlı ortaklıkla görevlendirilmiştir. Bu proje kapsamında ayrıca orta gerilim hücre, alçak gerilim panoları ve konstrüksiyon kısımlarının üretimi de şirket tarafından gerçekleştirilecektir.

Europower Sahibi Kim? Yeni Anlaşma Mı İmzaladı?

Europower Ne Kadarlık Anlaşma İmzaladı?

Üretilecek tüm bu parçaların toplam maliyeti 5 milyon Amerikan Doları olacaktır. Anlık kur ile 134.75 milyon TL olacaktır.

Europower Enerji’nin yenilenebilir enerji sektöründeki güçlü varlığını ve taahhüdünü yansıtan önemli bir adımdır. Şirket, güneş enerjisi alanında gerçekleştireceği bu projelerle hem sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırarak çevre dostu bir yaklaşım benimsemekte hem de enerji sektöründeki etkinliğini ve verimliliğini artırmayı hedeflemektedir.

Europower Kimin?

Europower Enerji, enerji sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirketin sahip olduğu sermaye içinde %18’lik bir paya sahip olan kişi, Elektrik Yüksek Mühendisi Muhittin Behiç Harmanlı’dır. Muhittin Behiç Harmanlı, aynı zamanda şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Europower Enerji’nin çoğunluk hissedarı ise %70 pay ile Girişim Elektrik Sanayi’dir. Bu durumda Girişim Elektrik Sanayi, şirketin yönetiminde ve karar alma süreçlerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır.

Muhittin Behiç Harmanlı Kimdir?

Muhittin Behiç Harmanlı, Türk iş insanı ve mühendistir. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden 1980 yılında lisans derecesi ile mezun olmuş ve aynı üniversitede 1982 yılında yüksek lisans yapmıştır.

Kariyerine ABB-Kartal’da OG-YG Trafo Proje Mühendisi ve AR-GE Mühendisi olarak başlamıştır. Daha sonra Barmek Holding’e geçerek, OG Güç Kondansatör ve YG Kapasitör Bölüm Üretim Yöneticisi ve Satış-Pazarlama Müdürü olarak görev yapmıştır. Aynı dönemde holdinge bağlı Güneş Elektrik şirketinin Yönetim Kurulu Üyeliğini üstlenmiştir.

Sonraki yıllarda Etkin Elektrik Taahhüt Tic. Ve San. A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. 1999 yılında Girişim Elektrik Sanayi Taah. ve Tic. A.Ş.’yi kurmuş ve şirketin yönetim kurulu başkanı olmuştur.

Muhittin Behiç Harmanlı’nın enerji sektöründeki uzun soluklu kariyeri ve başarılı iş yönetimi, onu sektörde öne çıkan isimlerden biri haline getirmiştir. Şirketlerindeki liderlik rolleri ve yöneticilik deneyimi, enerji sektöründe önemli projelere ve gelişmelere katkı sağlamıştır.

Önerilen Yazılar

4 Yorumlar

Veli̇ Enes Ekim 26, 2023 - 2:48 am

Merhaba, Europower’in ne kadarlık bir anlaşma imzaladığı hakkında daha fazla bilgi bulunuyor mu? Anlaşmanın detayları hakkında daha fazla bilgi edinebilir miyiz? Teşekkürler.

Cevap Yazın
Bariş Ekim 18, 2023 - 2:29 pm

Bu yazı gerçekten ilgi çekiciydi! Europower’ın kim olduğunu öğrendim ve Muhittin Behiç Harmanlı’nın kim olduğu hakkında da biraz bilgi edindim. Ancak, ne kadarlık bir anlaşma imzalandığı hakkında daha fazla bilgi vermekten mutluluk duyardım. Bu mükemmel içerik için teşekkürler!

Cevap Yazın
Emre Ağustos 10, 2023 - 9:57 pm

Europower’un ne kadarlık anlaşma imzaladığı hakkında daha fazla bilgi verilebilir mi? Aynı zamanda Muhittin Behiç Harmanlı kimdir ve Europower ile nasıl ilişkilidir? Maddeye ilişkin daha ayrıntılı bir açıklama veya kaynak paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

Cevap Yazın
Damla Ağustos 8, 2023 - 12:19 pm

Yazı için teşekkürler! Europower’ın ne kadarlık bir anlaşma imzaladığı hakkında daha fazla detay bulunabilir mi? Bu anlaşmanın şirketin geleceği üzerindeki etkisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00