Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Cep Telefonu Sigortası Neleri Kapsar?

cep telefonu sigortasi

Cep telefonu sigortası veya telefon kaskosu beklenmedik ve ani durumlarda telefonun kazaya uğraması, çalınması ve arızalanması gibi durumlarda telefonu güvence altına alan bir teminattır. Bu yazımızda sizlere cep telefonu sigortası neleri kapsar? Hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Cep Telefonu Kaskosunun Karşıladığı Önemli Teminatlar

Cep telefonu insanların gündelik hayatta en çok ihtiyaç duyduğu cihazların başında yer alıyor. Durum böyle olunca bu cihazın korunması için bazı tedbirler alınıyor.

Kullanıcılar tarafından yapılan cep telefonu sigortası ile şu teminatlar elde ediliyor;

  • Çalınmalara karşı teminat,
  • Ekran kırılmasına karşı teminat,
  • Anakart yanmalarına karşı teminat,
  • Telefon kaybolması,
  • Yurtdışı hasarlar,

Cep Telefonu Sigortası Neleri Kapsar? Yukarıda yer alan teminatlar sayesinde telefonun başına gelen olumsuz durumlarda sigorta şirketi tarafından gerekli ödemeler yapılır.

cep telefonu sigortasi neleri kapsar

Telefon Sigortası İkame Telefon Hizmeti

Araç kaskolarında olduğu gibi telefonun sigorta şirketi tarafından hasarı karşılanırken kullanıcılara kullanması için telefon verilir. Cep telefonu teminat şartları genel olarak aynı olurken bazen şirketten şirkete göre değişebiliyor. Bundan dolayı sigorta teklifi alınırken sigortada yer alan teminat detaylarına dikkat edilmesi gerekir.

Cep Telefonu Kaskosu Nasıl Yaptırılır?

İnsanların gündelik hayatta yanlarından ayırmadığı cep telefonları kırılma hırsızlık, çalınma veya hasar riskleri ile karşı karşıya kalabiliyor. Sıfır veya ikinci el telefonlarınızı bu tür olumsuz durumlara karşı telefon sigortası ile güvence altına alabilirsiniz. Bütçenize göre sigorta şirketlerinden cep telefon sigortası yapmak oldukça kolaydır.

Cep Telefon Kaskosu Onarım ve Hasar Limitleri

Cep telefonu sigortasında yer alan onarım teminatında yıllık olarak herhangi bir adet limiti bulunmuyor. Onarımda bulunan belli bir hasar limitin aşılması halinde ise sigorta şirketi p’ni karşılarken kalan 30’luk kısım ise kişinin sorumluluğundadır.

Aksesuarların Hasarları Telefon Sigortası Teminatı Altında Mı?

Telefonla beraber kullanılan kulaklık, şarj adaptörü veya şarj kablosu kullanıcılar için oldukça önemlidir. Ancak bu aksesuarların alacağı hasar ve kayıp durumları cep telefonu kaskosu teminatları dışında yer alıyor. Kullanıcılar cep telefonu kaskosu yaparken her türlü detayı göz önünde bulundurması gerekiyor. Aksi takdirde telefonda meydana gelen olumsuz durumlarda teminatlardan yararlanamayabilirsiniz.

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Ersagun Ağustos 21, 2023 - 12:19 pm

Çok teşekkür ederim, faydalı bir yazı oldu. Ancak, makalede aksesuarların hasarlarına sigortanın dahil olup olmadığı hakkında bir bilgilendirme yapılabilir mi? Örneğin, kulaklık veya şarj kablosu gibi aksesuarlar da sigorta kapsamındaysa bu büyük bir avantaj olabilir.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00