Piyasalar

BIST-En Çok Kazandıran Hisseler 2018

En Çok Kazandıran Hisseler, Hisse Senedi Nedir? Kazanç sağlamak ve var olan bir tutarı yatırım olarak kullanarak hisse almak mümkün olmaktadır. Böylece borsa birçok kişi tarafından etkili bir yatırım ve kazanç kapısı olarak değerlendirilmektedir.

En Çok Kazandıran Hisseler

Borsada hisseler üzerinden kazanç sağlamak mümkün olmaktadır. Şirketler belli hisselerini ortaklarına hisse senedi olarak adlandırılan resmi evrak olarak devretmektedir. Bu senetler borsada alıcılarını bulmakta ve düşüş ve yükseliş durumlarına göre de alım ve satım işlemleri ile kazanç ya da kayıp sağlamaktadır.

Borsayı iyi bilen ve elindeki varlığı doğru değerlendirme konusunda başarılı olanlar için bu durum genellikle kazanç olmaktadır. Bu durumda en çok kazanç sağlayacak olan hisseleri çok iyi belirlemek ve tahmin edebilmek gerekiyor. Doğru bilgilerin ve borsanın takip edilmesi ile de en çok kazanç sağlayan hisseleri belirlemek mümkün olmaktadır.

En Çok Kazanç Hangi Hisselerde Oluşuyor?

Doğru hisselere yönelerek borsadan kazanç sağlamak çok daha kolay oluyor. Yeni yılda en çok kazanç sağlayan ve yatırımcısına kazandıran hisseler arasında ilk sıralarda Bireysel emeklilik hisse senetlerinin olduğu görülmektedir. Hisse alarak kazanç sağlamak isteyenlerin ilk sırada yer alan bireysel emeklilik hisse senetlerine yapacakları yatırımdan %40 değerlerinde bir kazanç sağlamaları mümkün oluyor. İkinci sırada ise %39,5 luk bir kazanç sağlama imkanı sunan borsa izliyor. Bu da yatırımcıların borsa üzerinden de kazanç sağlamaya yöneldiğini gösteriyor.

BIST-En Çok Kazandıran Hisseler 2018, Bir Finansçı

Diğer öne çıkan hisse senetlerinden olan Cumhuriyet Altını ve Euro da sağladığı kazançların yüksek olması ile dikkat çeken hisse senetleri arasında yerini alıyor. Bu iki hisse senedinde ise sağladığı kazanç yüzdelik dilimde un üzerine çıktığı görülüyor. Yılın en çok kazanç getirisi sağlayacak hisse senetleri arasında Yataş, Banvit, Anel Elektrik ve Pegasus gibi firmaların hisse senetlerinin karlılık açısından avantaj sağlayacağı öngörülüyor. Yine buna benzer olarak risk değeri oldukça düşük olan hisse senetleri arasında Çimsa, Petkim, Tüpraş, Hektaş, Yataş, Banvit, Türk Hava Yolları, Anel Elektrik ve Erbosan gibi hisse senetlerinin yer aldığı görünüyor. Hisse senetleri ile kazanç amaçlayan kişilerin mutlaka hem kar getirecek hisse senetlerini değerlendirmesi hemde düşme ve zarar sağlama riski en düşük olanları birlikte değerlendirmeleri gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu