Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2021

bedelli askerlik kredisi veren bankalar

Bedelli askerlik kredisi, uzun dönem askerlik yapmak istemeyen kişilerin, belli bir meblağ karşılığında, 20 gün askerlik yaptıktan sonra teskere alması için kullanılan kredidir. Askerlik kredisi, pek çok banka tarafından uygun faiz ve vade olanaklarıyla verilmektedir.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2021

Bedelli askerlik kredisini veren bankalar şunlardır:

 • Türkiye İş Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Akbank,
 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Garanti BBVA,
 • Ziraat Bankası.

2021 yılının maaş zamları ve katsayılarının belli olmasının ardından, bedelli askerlik ücreti, yılın ilk 6 ayı için 39 bin 788 lira olarak belirlenmiştir. İkinci 6 aylık dilim için de yine maaş katsayıları belirlendikten sonra bedelli askerlik ücreti yayınlanacaktır.

TEB Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu ve Şartları

TEB bedelli askerlik kredisi hem faiz hem de vade koşulları açısından uygun seçeneklere sahiptir. Türkiye Ekonomi Bankası, askerlik kredisi kullanımı için ödemeleri 3 ay erteleyerek 36 ay vadeye kadar uzatabilmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için, TEB şubelerine giderek form doldurulması gerekmektedir. TEB askerlik kredisi başvuruları için gereken belgeler şunlardır:

 • Başvuru sahibine ait kimlik kartı, pasaport ya da ehliyet belgesi fotokopisi,
 • Başvuru sahibinin sabit bir gelirinin olduğunu belgeleyen belge,
 • Serbest meslek erbapları için, vergi levhası ya da son 3 yıla ait bilanço gerekmektedir.

Sabit geliri ve yüksek bir kredi notu olan ve banka sici.li temiz olan kişiler, uzun vadeli kredilerden yararlanabilmektedirler. Findeks kredi notu 1850 ve üzeri olan kişiler için aylık faiz oranı %1,35 olarak belirlenmektedir. Bankanın hali hazırda müşterisi olan kişiler, CepteTEB ve internet sitesi üzerinden başvuru yapabilmektedirler. Bedelli askerlik kredisi veren banka, başvuru sahibinden ek belge, kefil ya da garanti isteme hakkını saklı tutmaktadır. Örnek kredi hesaplaması şu şekildedir:

 • 35 bin lira nakit desteği kullanıldığında, 12 aylık vadeyle 3.232,83 lira geri ödeme yapılmaktadır.
 • 35 bin lira, 24 aylık vadelere bölünürse, aylık 1.771,79 lira geri ödemesi olmaktadır.
 • 35 bin lira kredi, en uzun vade olan 36 aya bölünerek kullanılırsa, aylık ödemesi 1.290,76 lira olmaktadır.

İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu ve Şartları

İş Bankası bedelli kredisi desteği, direkt olarak bedelli askerlik kredisi olarak geçmese de en düşük faiz oranıyla verilen ihtiyaç kredisi aracılığıyla karşılanmaktadır. Kredi kullanımı için, İş Bankası şubeleri, Mobil uygulama veya internet sitesi üzerinde bulunan seçenekler değerlendirilebilmektedir. İş Bankası ihtiyaç kredileri 3 ila 36 ay arasında vadeyle kullanılabilmektedir. İhtiyaç kredisinden yararlanılabilmesi için, başvuru sahibinin kredi notunun yüksek olması ve sicilinin temiz olması gerekmektedir. İş Bankası İhtiyaç kredisi geri ödemesi, 3 aya kadar ertelenebilmektedir. İhtiyaç kredisi güncel faizleri %1,50’den başlamaktadır. İş Bankası Kredi Başvuruları iççin gerekli olan belgeler şunlardır:

 • Başvuru sahibinin kimlik kartı, sürücü belgesi ya da pasaportu,
 • Başvuru sahibinin sabit gelirini gösteren belge,
 • Kredi başvuru formu.

İş Bankası ihtiyaç kredisi örnek hesaplaması ise şöyledir:

 • 40 bin lira ihtiyaç kredisinin, 24 ay vadeyle kullanılması için her ay 2.067,23 lira geri ödeme yapılması gerekmektedir.
 • 40 bin lira ihtiyaç kredisi 36 ay vadeyle kullanıldığında, 1.519,35 lira aylık geri ödeme yapılmaktadır.

Akbank Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu ve Şartları

Akbank’tan bedelli askerlik kredisi kullanılması için düşük faiz ve uzun vade olanakları sağlanmaktadır. Bedelli askerlik kredisi, Akbank şubelerinden ya da internet siteleri üzerinden yapılabilmektedir. Akbank’ın sunduğu bedelli askerlik için değişen vadelerde uygulanan faiz oranları %1,74’ten başlamaktadır. Bankadan kullanılan krediler, 36aya varan vadelere bölünebilmektedir. Kredi miktarı arttıkça, uygulanan faiz oranı da değişmektedir. 50 bin lira ve üzerinde kullanılan krediler için, %1,53 oranında faiz uygulanmaktadır. Akbank bedelli askerlik kredisi kullanımı için örnek hesaplama şu şekildedir:

 • 40 bin liralık kredinin 24 ay vadeye bölünerek kullanılması için, aylık olarak 2.147,57 lira geri ödeme yapılmalıdır. Bu vade ve miktarda kullanılan kredi için uygulanan faiz oranı, %1,78’dir.
 • 40 bin lira kredinin 36 ay vade ile kullanılması durumunda, kredi için %1,74 oranında faiz uygulanmaktadır. Kredinin aylık geri ödemesi 1.591,18 liradır.

Garanti Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu ve Şartları

Garanti Bankası bedelli askerlik kredisi desteği, düşük faiz oranları ile kullanıma sunulmaktadır. GarantiBBVA Bankası kredisini kullanmak için gereken başvurular, Garanti şubelerinden ya da internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Yüksek miktarda kredi kullanılabilen bankadan 36 ay vadeye kadar taksit seçenekleri bulunmaktadır. Geri ödemelerin 3 ay ertelenebildiği kredi kullanımı için vade seçenekleri en fazla 33 aya kadar çıkarılabilmektedir. Garanti Bankası kredilerinde vade sayısına göre faiz oranı da değişmektedir. Bankanın faiz oranları, %1,49’dan başlamaktadır. Yüksek kredi kullanmak isteyen kişiler için verilen en yüksek tutar 100 bin liradır. Garanti Bankası örnek kredi hesaplaması şu şekilde yapılmaktadır:

 • 50 bin liralık kredi kullanımı üzerinde uygulanan faiz oranı %1,64’tür. Aylık geri ödeme tutarı 1.951,58 olan kredinin toplam geri ödemesi 70.519,22 lira olarak yapılmaktadır.
 • 75 bin liralık nakit desteğinin kullanımı için uygun görülen faiz oranı %1,49’dur. 36 ay vadeyle verilen kredinin aylık taksit miktarı 3.790,96 lira ve toplam geri ödemesi 136.999,63 liradır.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu ve Şartları

Vakıfbank bedelli askerlik kredisi desteği, direkt olarak bedelli askerlik kredisi olarak geçmemektedir. Vakıfbank’ın sağlamış olduğu yüksek meblağlara sahip olan bireysel ihtiyaç kredileri, bedelli askerlik desteği de sağlamaktadır. Vakıfbank’tan 125 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi sağlanabilmektedir. Vakıfbank destek kredilerinden yaralanabilmek için gereken belgeler şunlardır:

 • Başvuru sahibinin kimlik kartı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi,
 • Başvuru sahibinin açık adresinin olduğu ikametgâh belgesi,
 • Kişilerin sabit gelirlerinin olduğunu belgeleyen maaş bordrosu.

Genelde Vakıfbank kredi başvuruları şubeden yapılabilmektedir. Vakıfbank müşterileri, şubeden, mobil bankacılık üzerinden ya da resmi internet sitesi aracılığıysa kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Bankanın en düşük faiz oranı %1,79’dur. Bankadan alınacak kredilerin faiz oranı, seçilen vade sayısına göre farklılık gösterebilmektedir.

Bankadan kullanılan kredilerde, tercih edilebilecek en yüksek vade sayısı 36 aydır. Alınan kredilerin geri ödemesi, 1,2 ya da 3 ay ötelenebilmektedir. 

Ziraat Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu ve Şartları

Ziraat Bankası askerlik kredisi desteği, 2021 yılı itibariyle son bulmuştur. Ancak bankanın sunmuş olduğu düşük faizli bireysel ihtiyaç kredileri, bedelli askerlik kredisi olarak da kullanılmaktadır. Bankadan ihtiyaç kredisi kullanılabilmesi için, başvuru sahibinin kredi notunun yüksek olması veya sicilinin temiz olması gerekmektedir. Bankanın verdiği en yüksek vade seçeneği 36 aydır. Ziraat Bankası en düşük faiz oranı, %1,75’ten başlamaktadır.

Bankadan kredi başvurusunda bulunmak için Ziraat şubelerine gidilmesi gerekmektedir. Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler, internet bankacılığı aracılığıyla ya da mobil bankacılık üzerinden de başvuruda bulunabilmektedirler. Genelde Ziraat bankası örnek faiz hesaplaması şu şekildedir:

 • 40 bin lira değerinde kullanılan destek kredisi, 24 aya bölünerek hesaplandığında, aylık taksit tutarı 2.138,88 lira olmaktadır. Kredinin toplam geri ödemesi ise 51.333,12 liradır.
 • 40 bin lira destek, 36 ay vadeli şekilde kullanıldığında, ayık taksit ödemesi 1.594,63 liradır.

Ziraat Bankası’ndan kullanılan kredilerin geri ödemelerinin düzenli şekilde yapılmaması, başvuru veya borç sahibinin kredi notunun düşmesine sebep olmaktadır. Kredi notunun düşmesi, kredi sicilini kirletir.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00