Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Anında Kredi Veren Bankalar

Anında Kredi Veren Bankalar

Kredi notuna bakmadan kolay kredi veren bankalar var mı? Peki ya anında kredi veren bankalar? Bu sayfamızdaki yazımızda anında kredi alınan bankaları inceleyeceğiz.

Bankaların kredi notu maalesef bankadan kredi çekmek isteyen herkesin ortak derdi olmaktadır. Kredi notu bozuk, kara listeye girmiş kişiler maalesef  bankalardan kredi kullanamamaktadır.

Bazı bankalar kredi kullandırmada diğer bankalara oranla daha esnek olabiliyor. Bunun nedeni daha çok müşteriye ulaşmak istemeleri. Fakat bu esneklik faiz oranlarına yansımaktadır. Faiz oranları diğer bankalara kıyasla daha yüksek oranlı olmaktadır.

Anında kredi veren bankalar denildiğinde tam olarak bir banka ismi vermek kolay olmayacaktır. Ancak halihazırda sürekli çalıştığınız veya maaşınızı aldığınız bankalar diğer bankalara kıyasla bir adım öne çıkmaktadır. Zaten birçoğumuzun telefonuna “size özel krediniz hazır”, “x miktarda krediniz onay vermeniz durumunda anında hesabınızda” benzeri SMS’ler göndermektedir. Dolayısıyla anında kredi veren banka için ilk bakacağımız yer müşterisi olduğumuz bankalar olacaktır.

Kredi notunuz düşükse bu süreç biraz daha zorlu olabilmektedir. Banka politikaları değişiklik göstermektedir. Öncelikle kredi notunuzu öğrenmenizde ve bu notunuzu yükseltme yollarını bilmenizde fayda vardır. Kredi notunuzu yükseltmek için var olan kredi kartınızı düzenli ödemekle başlayabilirsiniz. Kredi kartınız yok ise düşük limitli bir kart çıkarıp onu düzenli ödeyerek bu işlemi yapabilirsiniz.

Hangi Bankalar Anında Kredi Veriyor?

İnternet üzerinden yapılan başvuruların kolaylaşmasından dolayı şubeye gitmeden belgesiz, kefilsiz kredi veren banka sayısı artmıştır. Müşterisi olun olmayın anında kredi veren bankalar arasında son zamanlarda sıkça duyduğumuz Aktif Bank mevcuttur. Şubesiz ve belge istemeden kredi kullandıran Aktif Bank kendi müşterilerine özel fırsatlar sunabiliyor. Online olarak yaptığınız başvuru olumlu sonuçlandığında hafta sonları da bankanın ATM’si üzerinden kredinizi nakit olarak çekebiliyorsunuz. Tabi ki bankaların kredi kullandırma gün sayısı farklılık gösterebiliyor.

Bankaların kredi notunu değerlendirmeleri, her bankanın kendine göre uyguladığı politikalara bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Banka kredisine internet üzerinden başvuru yapıyorsanız dikkat etmeniz gereken ödeyeceğiniz vadeye göre olan faiz oranına bakmanız olacaktır. Bankaların kredi ödeme planlarına bakmanızda fayda olacaktır. Başvuru yapmadan önce kendinize göre bir ödeme planı seçmeniz sizin için iyi olacaktır.

Kredi Notu Düşük Olanlar Online Kredi Alabilir mi?

İnternet üzerinden anında kredi için başvuru yapmadan önce kredi notunuzu hesaplayan siteler üzerinden notunuzu öğrenmeniz iyi olacaktır. Online olarak başvurularda arada kişiler olmadığı için kredi notunuz önemli olacaktır. Eğer puanınız düşük ise banka şubesinden başvuru yapmanız kredi kullanma oranınızı artırabilecektir. Eğer puanınız düşük ve kredi kullanamıyor iseniz ipotek göstermeniz kredi çekmenizin önünü açacaktır. Kefil veya ipotek verebiliyorsanız banka şubesinden anında kredi kullanabilirsiniz.

Anında Kredi Veren Bankalar

Anında kredi veren bankalara gelince QNB Finansbank, Garanti Bankası, AKBANK, Yapı Kredi Bankası ilk sıralarda gelmektedir. HSBC, ING Bank, Fibabanka, Bank Pozitif gibi bankalarda kredi kullandırmada kolaylık sağlayabiliyorlar. Bunları öğrenebilmek için bankaların kampanyalarını takip etmeniz gerekmektedir. Sizlere en yakın şubeden de kredi kullanmanızın kolaylığını öğrenebilirsiniz. Asıl önemli olan krediyi kolay yada zor olarak kullanmanız değil, bu krediyi nasıl ödeyeceğiniz olmalıdır.

Kredi çekebileceğiniz bankanın faiz oranlarına ve vadelerine bakarak size en uygun bütçeli olan banka ile çalışmanız ileride sizi rahat ettirecektir. Gelir kriteri başvurulan bankaya ve kredi notunuzun durumuna göre değişiklik gösterir. Bunu bankadan öğrenmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Bazı Bankalar Neden Kolay Kredi Veriyor?

Bankaların politikaları gereği kredi kullandırmada değişkenlikler göstermektedir. Bu da şu şekillerde olabilmektedir. Mesela A bankası 1200 kredi notunu yetersiz görürken diğer banka bu puanı olumlu sayabilmektedir. Bir banka sigortalı olmayı 6 ay olarak uygun görürken diğeri 2 ay sigortalı olmayı uygun görebilmektedir. Bunları öğrenebilmeniz için internet üzerinden bakmanız doğru olmayacaktır.

Banka şubeleri bu şartları öğrenmenizde kolaylık sağlayacaktır. Bazı bankalar bu kolaylıkları bazı dönemler yaparlar. Bazı bankalar ise sürekli olarak bu şekilde çalışabilirler. Anında kredi veren bankalar denildiği zaman bu koşulları bilmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Gayrimenkul ipotekli kredi

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00