Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Altın Piyasası Kaçta Açılıyor? Kaçta Kapanıyor

altin

Altın önemli bir yatırım aracı olması nedeniyle altın yatırımcıları tarafından altın piyasası kaçta açılıyor? Kaçta kapanıyor sorusu daha çok merak ediliyor. Ülkemizde faaliyet gösteren altın piyasa sabah 09:00’da başlayarak 13:00’a devam edip ilk etabı tamamlamış olur. Daha sonra 15:00’da tekrar açılan altın piyasası 17:15’e kadar işlemlere devam eder.

Altın Piyasası Nedir?

Akıllı bir yatırım yapmak isteyenler için önemli bir liman altının işlem gördüğü piyasaya altın piyasası denir. Altın piyasasında kişiler işlem yapmadan bazı adamların takip edilmesi gerekir. Altının dalgalı hareketleri takip ederek yatırım yapılması gerekir.

altin piyasasi kacta aciliyor kacta kapaniyor

Altın Piyasasında İşlem Görenler

Altın piyasasında yer alan argümanlar beli saatler içinde işlem görmektedir.

Ülkemizde altın piyasası argümanlarından en çok tercih edilenler şunlardır;

  • Cumhuriyet altını,
  • Yarım altın,
  • Çeyrek altın,
  • Reşat altın,

Yukarıda yer alan altın yatırım şekilleri bankalar aracılığıyla satışı yapıldığı gibi döviz büroları tarafından da yapılır. Borsa İstanbul’da işlem gören yatırım araçları belli seanslar çerçevesinde fiyatların iniş ve çıkışlar meydana geliyor.

Mesai Saati Bittikten Sonra Altın Alınabilir Mi?

Mesai saatleri bitikten sonra doğal olarak altın piyasası kapandığı için bankaların mobil şubesi ve internet bankacılık üzerinden altın almak mümkündür. Birçok bankanın internet bankacılığını kullanarak altın almak günümüzde kolay hale gelmiştir. Ayrıca gece altın piyasasında makas aralığı uygun olmasından dolayı bu zamanlarda altın almak uygun pozisyon olabilir.

Altın Borsası Kapanışı Sonrasında Alım veya Satış Yapmak Mümkün Mü?

Yatırım aracı olan altından istenilen kazancın sağlanması içindir. Çünkü altın borsanın dikkatli bir şekilde takip edilmesi gerekir. Çünkü altın borsasında gün içinde iniş ve çıkışlar meydana geliyor. Altın fiyatları değerlendirilerek gün içinde alım satım işleri yapıldığı gibi borsanın kapanış sonrasında da bu işler yapmak mümkündür.

Döviz Piyasası Kaçta Açılıyor?

Döviz piyasası sabah 09:00’da başlayarak akşam 17:00’ye kadar devam eder. Bu saatlerin dışında hafta sonu ve resmi tatillerde bankalarda döviz piyasasında işlem yapılmıyor. Döviz işlemleri bankalar dışında döviz bürolarında da kur alım satım işleri yapar.

Önerilen Yazılar

3 Yorumlar

Erhan Ocak 12, 2024 - 9:40 am

“Doların 40 lira olduğu bir ortamda gram altın ise 3 bin lira olur. Bu rakamlar artık şaşırtıcı değil. Çünkü ortada kazanç yok, korunma var”

Cevap Yazın
Hali̇l İbrahi̇m Aralık 31, 2023 - 12:14 am

Altın piyasasında işlem görenlerin dikkat etmesi gerekenler ile ilgili daha fazla bilgi verilebilir mi? Örneğin, altın fiyatları neye göre değişir ve bu değişiklikleri nasıl takip etmeliyiz? Makalede bu konuya yer verilebilirse çok faydalı olabilir. Teşekkürler!

Cevap Yazın
Mehmet Ağustos 10, 2023 - 9:58 pm

Merhaba, yazınız gerçekten bilgilendirici oldu. Altın piyasasının mesai saatleri dışında alım veya satım yapmanın mümkün olup olmadığı hakkında daha fazla bilgi edinebilir miyiz?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00