Bankacılık

6 Ay Geri Ödemesiz Kredi

Altı ay geri ödemesi olmayan kredi

6 Ay Geri Ödemesiz Kredi: Maddi açıdan zorluk yaşanan dönemlerde kişilere özel kredinin imkanları sağlayan bankalar, maddi sıkıntıların giderilmesini kolaylaştırmaktadır.

6 Ay Geri Ödemesiz Kredi

Altı ay geri ödemesiz kredinin ne demek diye soran kredi çekmeyi düşünen kullanıcılara, çektiğiniz tarihten itibaren kredi ödeme taksitlerinizin 6 ay sonrasında başlatılması şeklinde yanıt vermek mümkündür. Özellikle corona virüs pandemisinden dolayı ekonomik kriz yaşayan kişi ve aileler için kamu bankaları tarafından sunulan bir destek projesidir.

6 Ay Ödemesiz Kredi Başvurusu

Altı ay geri ödemesiz kredinin başvuru, özellikle kamu bankalarının sağladığı kredi destekleri arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sunulan 36 ay vadeli 6 ay ödemesiz kredinin, birçok kredi çekmek isteyen kişilerin dikkatini çekmektedir. Bankalar, gerekli şartları taşıyan kişilere 6 ay ödemesiz kredi çekme imkanı tanımaktadır.

Altı ay geri ödemesi olmayan kredi ne zaman verilecek sorusuna gelince, başvuruları alınan vatandaşların genel değerlendirmelerinin tamamlanmasının ardından krediler kişilere verilmeye başlanmaktadır.

Şartları

Kredinin şartları içerisinde bankaların taşıt, bireysel, ihtiyaç, konut gibi kredilerde aradığı koşullar kullanılmamaktadır. Ödeme gücü kontrolü yapılmadan kişilerin başvurularında değerlendirmelerinin olumlu sonuçlanması halinde Altı ay ödemesiz kredinin başvurusu Halkbank kredi imkanı tanınmaktadır. Bu kredi imkanı alt gelir grubunda yer alan kişilerin fatura, gıda gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için sunulmaktadır.

Geri ödemesiz kredi başvurusu nasıl yapılır da şu an kredi çekmek isteyen kişilerin gündeminde olan bir sorudur. Ertelemeli 10 bin TL bireysel temel ihtiyaç desteği kredi başvuruları değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından kişilere verilmektedir. Düşük faiz ve 6 ay ödemesiz kredi Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank şubelerinden başvuru yapması mümkündür.

Kimler Alabilir?

Asgari ücret ile çalışan vatandaşlar, serbest meslek mensupları, emekliler, aylık hane halkı geliri 5 bin TL altında kalan kişiler bankaların sunmuş olduğu kredi imkanından faydalanabilmektedir.

Geri ödemesiz kredi ne zaman sonuçlanır, mobil üyelikleri olan kişiler ve internet bankacılığı kullananlar sonuçları online takip edebilmektedir. Bu imkanları olmayan kişilerin 6 ay ödemesiz kredi sonucu için bankalar ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu